MINEX I LEDMINEX I LED


Použití: Nevýbušné svítidlo pro osvětlení důlních prostorů s nebezpečím výbuchu metanu a uhelného prachu, ale i průmyslových prostorů s nebezpečím výbuchu plynů, par a prachů.

Technický popis: Těleso a příruba svítidla jsou odlitky z šedé litiny povrchově upraveny práškovou barvou RAL 1005. Optický kryt je z kaleného skla. K horní časti tělesa je připevněn ocelový závěs s okem. Po bocích tělesa jsou dvě kabelové vývodky. Uvnitř svítidla je zabudovaný LED modul, který se skládá z desky osazené LED diodami a napájecího zdroje. Dosedací plocha mezi přírubou a tělesem svítidla tvoří závitovou spáru nevýbušného závěru „d“. Svítidlo je konstruované jako průchozí, svorkovnice umožňuje vystřídání dvou fází (čtyř žilový kabel). Při použití svítidla jako koncové se volná kabelová vývodka zaslepí zátkou. Max. průřez připojovacích vodičů je 4 mm2.

Instalace: Pomocí ocelového závěsu s okem ø 18 mm.

Provedení: Svítidla se vyrábí v provedení s  elektronickým předřadníkem (EVG), Svítidla jsou vybavena samoresetující tepelnou pojistkou a přepěťovou ochranou.

Na objednávku: stínidlo 254.5021/01, držák 4-99.8103 pro uchycení na strop, držák 338.2735 pro uchycení na stěnu, klíč 3-99.6158/1, ochranný koš 2-99.7461

 

Webové stránky vytvořila spol. Unired