TUNNELTUNNEL


Použití: Svítidlo vyniká vysokou odolností vůči agresivním chemickým látkám, prachu a stříkající vodě. Je určeno především pro osvětlení silničních tunelů, podjezdů a průmyslových prostor (jako jsou haly, sklady, dílny a čerpací stanice) s vysokou koncentrací agresivních chemických látek a prachů. Svítidlo poskytuje ideální řešení pro osvětlení všech druhů tunelů.

Technický popis: Těleso a rám svítidla jsou vyrobeny z chemicky vysoce odolného, leštěného nerezového plechu. V rámu je vlepeno ochranné tvrzené sklo o síle 5 mm. Vysokou prachotěsnost a odolnost proti vniknutí nežádoucí vlhkosti zajišťuje neprodyšný spoj rámu a korpusu prostřednictvím silikonového těsnění ve žlábku tělesa. Rám je pevně k tělesu uchycen pomocí čtyř nerezových spon. Dvě spony zajišťují volný závěs rámu pod těleso při instalaci. Reflektor je z chemicky leštěného Al plechu. Svítidlo je vybaveno dvěma kabelovými vývodkami (PG 16-29, M20-32), které jsou volitelné dle požadovaného průměru přívodního kabelu (10-25 mm). Maximální průřez připojovacích vodičů je 4 mm2. Svítidlo je konstruované jako průchozí, při úpravě na koncové se volná kabelová vývodka zaslepí.

Instalace: Na strop, na stěnu nebo na jiný pevný podklad (konstrukci) zajišťující pevné spojení.

Provedení: Svítidlo se vyrábí v provedení pro vysokotlakou sodíkovou nebo halogenidovou výbojku do max. 400 W. Elektrovýzbroj je tvořena elektromagnetickým (tlumivka, kondenzátor, zapalovač) nebo elektronickým (s možností regulace světelného výkonu) předřadníkem.

 

Webové stránky vytvořila spol. Unired